Urugwaj

Jak nazywa się kraj, w którym wszyscy mieszkańcy są fanami piłki nożnej? To Urugwaj – państwo położone w Ameryce Południowej u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Jego stolicą jest Montevideo zamieszkiwane przez niemalże połowę urugwajskiej populacji. Urugwaj uważany jest za jeden z najlepiej rozwiniętych krajów Ameryki Południowej. Mimo to pozostaje pełen różnorodności jak niemal każde państwo latynoamerykańskie. „Wolność albo śmierć” – motto Urugwaju wywołuje ciarki na plecach. Nie ma się jednak czego obawiać, Urugwajczycy to jeden z najmilszych i najsympatyczniejszych narodów na świecie. Śledząc mój blog podróżniczy dowiesz się, na co trzeba być przygotowanych planując podróż do tego kraju.

Wizytówka Montevideo

Czy wiedziałeś, że w Urugwaju, niegdyś zamieszkiwanym przez Indian, ponad 80 procent obecnej populacji ma europejskie korzenie? Jest to niewielka namiastka Europy w Nowym Świecie. Będąc w Urugwaju trzeba koniecznie odwiedzić stolicę. Montevideo posiada bardzo charakterystyczną, białą zabudowę, a niejaką wizytówką miasta jest Palacio Salvo, który przez krótko cieszył się tytułem najwyższego budynku w Ameryce Południowej. Dawniej był to hotel, a legenda głosi, że jedno z pięter nawiedzają duchy.

Tańcząc tango z bombillą w ręku

Tango, które zwykliśmy uważać za taniec argentyński, tak naprawdę posiada podwójny rodowód – równocześnie kształtowało się w biednych środowiskach Buenos Aires, jak i Montevideo. W Urugwaju tango nie jest tańcem zarezerwowanym dla profesjonalnych tancerzy, wręcz przeciwnie – każdy może spróbować swoich sił, najlepiej w trakcie wieczornej ulicznej milongi. Za kolejny symbol Urugwaju można uznać yerba mate, która w tym kraju jest pita praktycznie wszędzie. Szacuje się, że przeciętny Urugwajczyk wypija w ciągu roku aż osiem kilogramów yerba mate.

Sport narodowy? Piłka nożna!

Za miejscowy sport narodowy można śmiało uznać piłkę nożną – mówi się o niej w telewizji, radiu i na ulicy. W Urugwaju kibicami są wszyscy! Urugwaj jako najmniejszy kraj na świecie, pod względem liczby ludności, zdobył Puchar Świata w piłce nożnej i to dwukrotnie. Narodowa drużyna kilkanaście razy wygrała turniej Copa América. Najbardziej znanym urugwajskim piłkarzem jest Luis Suárez, który niejednokrotnie zdobył tytuł Króla Strzelców.

Zapraszam w podróż po Urugwaju!

Chcesz wiedzieć więcej na temat Urugwaju? Mój blog podróżniczy posłuży Ci za sprawdzonego przewodnika. Razem odkryjemy sekrety tego południowoamerykańskiego kraju.

03.10.2017

TEL AWIW WELCOME TO!

02.10.2017

TEL AWIW-JAFA, IZRAEL, A.D. 5 777.

29.08.2017

Polska… W tej bałtyckiej niepogodzie jest co najmniej jeden pozytyw.

28.06.2017

Włochy, Neapol… Będąc w Neapolu wybrałem właściwie!

26.06.2017

Włochy, Neapol… Noc była młoda, tak młoda, że skończyć się nie chciała….

01.06.2017

Włochy, Rzym… Moje TOP10 czegokolwiek zachowam dla siebie…

26.04.2017

Hiszpania, Majorka… Spakowaliśmy naszą Pandę i ruszyliśmy w drogę.

24.04.2017

Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

16.03.2017

Urugwaj, Montevideo… Montevideo to bardzo dobry pomysł na pierwsze spotkanie z Ameryką Południową.

21.02.2017

Urugwaj, Montevideo… Jesteśmy w Urugwaju!