Sri Lanka

Sri Lanka leży na wyspie Cejlon na Ocenie Indyjskim. To małe państwo ma wiele do zaoferowania – nie tylko amatorom herbaty, ale również tym, którzy kochają piękne widoki, dziką przyrodę oraz chcą zatopić się w klimacie buddyjskiego relaksu. Sri Lanka oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj” i jest w tym wiele prawdy.

Jacy są Lankijczycy?

Mieszkańcy Sri Lanki to Lankijczycy, ludzie spokojni, przyjaźni i o konserwatywnych poglądach. Posiadają prawdziwie filozoficzne uosobienie. Są również przesądni – wierzą we wróżby, dlatego przed podjęciem ważnej decyzji zawsze radzą się wróżbity, a małżeństwo udzielane jest tylko osobom o zgodnych horoskopach. Mój blog podróżniczy przedstawi Ci mieszkańców Sri Lanki od każdej strony.

Bogactwo flory i fauny

Cejlon na całym świecie jest kojarzony z doskonałej jakości herbatą – aromatyczną, o niezwykle intensywnej barwie. Sri Lanka słynie jednak nie tylko z pysznego, bursztynowego naparu, ale również z cynamonu – kraj ten jest największym eksporterem tej korzennej przyprawy. Wyspę pokrywa bujna i zróżnicowana roślinność, w tym drzewa chlebowe, sandałowce, a nawet palmy kokosowe. Soczyście zielone wzgórza wraz z plantacjami herbaty znajdują się w miejscowości Nuwara Eliya. Z gór spływają rwące rzeki, potoki i wodospady. Słonie to jedne z wielu egzotycznych zwierząt zamieszkujących Sri Lankę. Oprócz nich przedstawicielami miejscowej fauny są lamparty, małpy, krokodyle, a nawet kobry. W lasach spotkamy jelenie i dzikie bawoły, zaś na sawannach kryją się skore do psot makaki.

Dla odkrywców buddyzmu

Sri Lanka zachwyca również buddyjskimi świątyniami, z czego najbardziej znane są te w Dambulli – jest to kompleks świątyń umieszczonych w pięciu jaskiniach. W świętej miejscowości Anuradhapura rośnie z kolei drzewko Bodhi, pod którym Budda miał osiągnąć oświecenie. Ciekawym miejscem jest również Świątynia Zęba w Kandy, uważana za jeden z najważniejszych obiektów sakralnych na Sri Lance. Przechowuje się w niej bezcenną relikwię, a mianowicie – ząb Buddy. Trzy razy na dzień odprawiane są specjalne rytuały zwane puja.

Podróż na Sri Lankę

Chcesz bliżej poznać unikatową kulturę Sri Lanki? Obserwuj mój blog podróżniczy, na którym po kolei objaśnię kulturę, zwyczaje oraz inne aspekty życia na Sri Lance. Nie zabraknie praktycznych porad i ciekawostek.

03.10.2017

TEL AWIW WELCOME TO!

02.10.2017

TEL AWIW-JAFA, IZRAEL, A.D. 5 777.

29.08.2017

Polska… W tej bałtyckiej niepogodzie jest co najmniej jeden pozytyw.

28.06.2017

Włochy, Neapol… Będąc w Neapolu wybrałem właściwie!

26.06.2017

Włochy, Neapol… Noc była młoda, tak młoda, że skończyć się nie chciała….

01.06.2017

Włochy, Rzym… Moje TOP10 czegokolwiek zachowam dla siebie…

26.04.2017

Hiszpania, Majorka… Spakowaliśmy naszą Pandę i ruszyliśmy w drogę.

24.04.2017

Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

16.03.2017

Urugwaj, Montevideo… Montevideo to bardzo dobry pomysł na pierwsze spotkanie z Ameryką Południową.

21.02.2017

Urugwaj, Montevideo… Jesteśmy w Urugwaju!