Rumunia

Ojczyzna osławionego hrabiego Drakuli, wodnych uzdrowisk oraz niezwykle gościnnych ludzi – tak pokrótce opisać można Rumunię. Kraj ten położony jest w południowo-wschodniej części Europy i posiada dostęp do Morza Czarnego. Aż 1/3 terytorium centralnej części Rumunii zajmują Karpaty. To właśnie tam położony jest Siedmiogród, magiczna kraina wielu nacji i religii, znana z imponujących twierdz i pięknych zamków. Mój blog podróżniczy zabierze Cię w wirtualną podróż po wielobarwnej, zaskakującej i zapierającej dech w piersiach Rumunii.

Nieskażone miejsce

Wiele miejsc w Rumunii zachowało swój autentyczny charakter. Nie uświadczymy tu zbyt wielu hoteli z opcją all inclusive, za to spotkamy się z bezinteresowną przyjaźnią i serdecznością, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Zdarza się że mieszkańcy rumuńskich wiosek oddają gościom do dyspozycji całe domy! Jednocześnie Rumuni są konserwatywni, cenią sobie wartości rodzinne, a ci najstarsi wiekiem dalej ubierają tradycyjne stroje narodowe. Miejscowym napitkiem jest cujka lub też palinka, przypominająca w smaku śliwowicę. Rumuni wytwarzają również wspaniałe wina – tradycja uprawy winorośli liczy sobie w tych rejonach przeszło sześć tysięcy lat.

Zagadki Rumunii

Rumunia posiada niesamowitą przyrodę. Nieco ponad czwarta część kraju to lasy i niezbadane puszcze. Te starodawne knieje są licznie zamieszkiwane przez dzikie zwierzęta – szacuje się, że w rumuńskich lasach żyje przeszło sześć tysięcy niedźwiedzi brunatnych, dwa tysiące rysi oraz trzy tysiące wilków. Rumunia to kraj leczniczymi wodami płynący. Znajduje się tam kilkadziesiąt kurortów, w których za pomocą balneoterapii leczy się rozmaite przypadłości – od chorób serca po problemy z reumatyzmem.

Odkryj Rumunię razem ze mną

Wielka turystyka nie dotarła jeszcze do Rumunii, śpieszmy się więc z odkryciem tego wspaniałego kraju. Mój blog podróżniczy pozwoli Ci odkryć najdalsze zakątki tej wspaniałej krainy. Wspólnie wyruszymy do tajemniczego Siedmiogrodu, odwiedzimy Wesoły Cmentarz i poznamy przepis na rumuńską mamałygę.

03.10.2017

TEL AWIW WELCOME TO!

02.10.2017

TEL AWIW-JAFA, IZRAEL, A.D. 5 777.

29.08.2017

Polska… W tej bałtyckiej niepogodzie jest co najmniej jeden pozytyw.

28.06.2017

Włochy, Neapol… Będąc w Neapolu wybrałem właściwie!

26.06.2017

Włochy, Neapol… Noc była młoda, tak młoda, że skończyć się nie chciała….

01.06.2017

Włochy, Rzym… Moje TOP10 czegokolwiek zachowam dla siebie…

26.04.2017

Hiszpania, Majorka… Spakowaliśmy naszą Pandę i ruszyliśmy w drogę.

24.04.2017

Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

16.03.2017

Urugwaj, Montevideo… Montevideo to bardzo dobry pomysł na pierwsze spotkanie z Ameryką Południową.

21.02.2017

Urugwaj, Montevideo… Jesteśmy w Urugwaju!