Izrael

Izrael to kraj , który zachwyci nie tylko osoby pragnące zobaczyć na własne oczy zabytki chrześcijaństwa, ale i wszystkich, których interesuje wielokulturowość. Barwna mozaika jest widoczna szczególnie w Jerozolimie, która jest świętym miastem dla wyznawców aż trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. Wśród innych czynników, które przez cały rok przyciągają tłumy turystów można zdecydowanie wyróżnić ciepły klimat, imponującą architekturę, a także różnorodność krajobrazów.

Co warto zwiedzić?

Obok wielokulturowej i tradycyjnej Jerozolimy, miastem, które zachęca do odwiedzenia Izraela jest Tel Awiw. Nowoczesna metropolia powstała zaledwie 100 lat temu i stała się centrum biznesowym kraju. Mój blog podróżniczy szczegółowo opisuje zakamarki i zabytki tych miast i nie tylko. Przedstawię Ci punkty na mapie takie jak złota kopuła górująca nad Jerozolimą, Ściana Płaczu czy galerie sztuki i restauracje warte odwiedzenia w Tel Awiwie.

Co warto wiedzieć?

Przyjazd do każdego kraju wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy na jego temat. Mój blog podróżniczy porusza tematy związane z kultura, kuchnią, klimatem i wieloma innymi kwestiami związanymi z Izraelem. Jak targować ceny robiąc zakupy? Gdzie można założyć krótkie szorty, a w których miejscach jest to źle widziane? Czy szabat wpływa na funkcjonowanie komunikacji publicznej? Tego oraz wielu innych ciekawostek dowiesz się czytając wpisy na temat Izraela.

Podróż do Izraela

Aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Izraelu warto zapoznać się z polecanymi przez mój blog podróżniczy miejscami. W tym miejscu znajdziesz bogate opisy i zachęcające relacje związane z tym wyjątkowym krajem, dzięki czemu będziesz w stanie ułożyć własny plan zwiedzania, najlepiej odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Przedstawię Ci także ciekawostki kulturalne, które odpowiednio przygotują Cię na wizytę w Izraelu. Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu podróżniczym!

Polecane: TEL AWIW WELCOME TO!

03.10.2017

TEL AWIW WELCOME TO!

02.10.2017

TEL AWIW-JAFA, IZRAEL, A.D. 5 777.

29.08.2017

Polska… W tej bałtyckiej niepogodzie jest co najmniej jeden pozytyw.

28.06.2017

Włochy, Neapol… Będąc w Neapolu wybrałem właściwie!

26.06.2017

Włochy, Neapol… Noc była młoda, tak młoda, że skończyć się nie chciała….

01.06.2017

Włochy, Rzym… Moje TOP10 czegokolwiek zachowam dla siebie…

26.04.2017

Hiszpania, Majorka… Spakowaliśmy naszą Pandę i ruszyliśmy w drogę.

24.04.2017

Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

16.03.2017

Urugwaj, Montevideo… Montevideo to bardzo dobry pomysł na pierwsze spotkanie z Ameryką Południową.

21.02.2017

Urugwaj, Montevideo… Jesteśmy w Urugwaju!