Hiszpania

Hiszpania dzięki swojej różnorodności od lat przyciąga coraz większe tłumy turystów. Jest to niewątpliwie państwo pełne sprzeczności. Z jednej strony Hiszpania uchodzi za kraj pobożny i ceniący tradycję, z drugiej jednak możemy tam spotkać się z hucznymi fiestami i karnawałami, a także z przejawami liberalności. Dzięki położeniu na Półwyspie Iberyjskim Hiszpania jest otoczona przez morza i oceany. Nie brakuje tam zatem piaszczystych plaż i wodnych atrakcji, które usatysfakcjonują zarówno pasjonatów aktywnego wypoczynku, jak i amatorów spokojnego wygrzewania się na słońcu. Ciepły i słoneczny klimat, wyjątkowe wino oraz malownicze widoki zainteresowały niejeden blog podróżniczy oraz sprawiły, że Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w okresie letnim oraz.

Co warto zobaczyć?

Hiszpania zachwyca średniowieczną architekturą, która jednak wyraźnie sąsiaduje z nowoczesnymi hotelami i innymi budynkami. Zabytki, które przyciągają szczególną uwagę turystów to między innymi Sagrada Familia w Barcelonie, Pałac Alhambra w Grenadzie czy Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Wśród nowoczesnych atrakcji warto wyróżnić Miasteczko Sztuki i Nauki w Walencji. Hiszpania słynie również z hucznego życia nocnego – znajduje się tam o wiele więcej klubów, barów i restauracji niż w innych europejskich miastach. Mój blog podróżniczy przedstawi Ci ważne punkty na gastronomicznej i imprezowej mapie kraju, których nie możesz przegapić, jeśli szukasz pysznego jedzenia oraz dobrej zabawy.

Poznaj sekrety Hiszpanii

Jeśli fascynuje Cię ten wyjątkowy kraj, jakim jest Hiszpania z pewnością zainteresują Cię tematy, jakie porusza mój blog podróżniczy. W tym miejscu przeczytasz o kulturze i zwyczajach tam panujących, poznasz sekrety hiszpańskiej kuchni, a także wirtualnie zwiedzisz zakamarki zabytkowych miast. Dowiesz się, na co trzeba być przygotowanym wybierając się do Hiszpanii oraz które miejsca są szczególnie warte zobaczenia. Zapraszam Cię na wirtualną podróż do tego pięknego kraju!

Polecane: Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

03.10.2017

TEL AWIW WELCOME TO!

02.10.2017

TEL AWIW-JAFA, IZRAEL, A.D. 5 777.

29.08.2017

Polska… W tej bałtyckiej niepogodzie jest co najmniej jeden pozytyw.

28.06.2017

Włochy, Neapol… Będąc w Neapolu wybrałem właściwie!

26.06.2017

Włochy, Neapol… Noc była młoda, tak młoda, że skończyć się nie chciała….

01.06.2017

Włochy, Rzym… Moje TOP10 czegokolwiek zachowam dla siebie…

26.04.2017

Hiszpania, Majorka… Spakowaliśmy naszą Pandę i ruszyliśmy w drogę.

24.04.2017

Hiszpania, Majorka… Pierwszym przystankiem, naturalnie była Palma.

16.03.2017

Urugwaj, Montevideo… Montevideo to bardzo dobry pomysł na pierwsze spotkanie z Ameryką Południową.

21.02.2017

Urugwaj, Montevideo… Jesteśmy w Urugwaju!

×